שיניים לבנות לחיוך מושלם

כיום ישנה חשיבות גדולה למראה השיניים וצבען , המודעות היא גדולה, כולנו רוצים שיניים לבנות ויפות וכל חיוך יכול להפוך למציאות.

במהלך השנים צבע השיניים שלנו מתכהה אנו צורכים משקאות חמים כגון קפה ותה, משקאות אלכוהוליים כגון יין ומאכלים שונים עם צבעי מאכל.

הלבנת שיניים היא הבהרה של הצבע הקיים, לרופא השיניים אין אפשרות לצפות את התוצאה הסופית, ככל שצבע השיניים הטבעיות כהה יותר כך התוצאה תורגש יותר. בתחילת הטיפול מבצעים צילום השוואתי עם מפתח צבעים וכך ניתן לבדוק את התוצאה בסוף הטיפול. 

 

הלבנת השיניים הינו טיפול האסתטי שאינו פוגע או מזיק ומתאים לרובנו. לפני ביצוע הטיפול מומלץ לצחצח את השיניים במשחת שיניים לשיניים רגישות לפחות שבועיים לפני הטיפול, לבצע בדיקת התאמה הכוללת בדיקת רופא, טיפול אצל שיננית לניקוי אבנית , פוליש, הסרת כתמים. חומר ההבהרה משפיע רק על שיניים טבעיות, לא על שחזורים כגון סתימות לבנות וכתרים.

הלבנת שיניים מתבצעת כיום ב-2 שיטות בלבד:

הלבנת שיניים ביתית

מתבצעת ע"י סדי הלבנה מותאמים אישית. המטופל מורח בתוך הסד את חומר ההלבנה, מניח את הסד על השיניים למשך שעתיים ביום. תהליך זה בבית נמשך כ-2-3 שבועות- עד לקבלת התוצאה הרצויה.

רצוי להימנע מצריכת משקאות חמים, אלכוהוליים ומאכלים עם צבע מאכל. יש לקבל הדרכה מצוות המרפאה לשימוש נכון.

זמן לקבלת תוצאה : שבועיים- שלושה (פחות או יותר)

יתרון: סדי ההלבנה נשארים איתכם ומותאמים (כל עוד לא ביצעתם שינויים משמעותיים בשיניים) כשתרצו לרענן את הצבע תוכלו לרכוש רק מזרק הלבנה ולחזור על הטיפול הביתי.

חסרון: זמן הטיפול

הלבנת שיניים במרפאה בשיטת ה-LED

טיפול המתבצע במרפא, ריכוז חומר ההלבנה מצריך השגחה של רופא. בתחילה מבצעים בידוד של השיניים מהחניכיים על מנת למנוע צריבה וכוויה ולאחר מכן מניחים את חומר ההלבנה על השיניים ומכוונים את המנורה לתחילת הפעולה. המנורה מאיצה את פעולת חומר ההלבנה וחוזרים על הפעולה במשך 3 סבבים של 20 דק'.

זמן לקבלת תוצאה : שעה וחצי

יתרון: תוצאה מיידית

חסרון: לא ניתן לתחזק בבית

טיפול המתבצע במרפא, ריכוז חומר ההלבנה מצריך השגחה של רופא. בתחילה מבצעים בידוד של השיניים מהחניכיים על מנת למנוע צריבה וכוויה ולאחר מכן מניחים את חומר ההלבנה על השיניים ומכוונים את המנורה לתחילת הפעולה. המנורה מאיצה את פעולת חומר ההלבנה וחוזרים על הפעולה במשך 3 סבבים של 20 דק'.

זמן לקבלת תוצאה : שעה וחצי

יתרון: תוצאה מיידית

חסרון: לא ניתן לתחזק בבית

הבהרת שיניים בשיטות אחרות

ישנן הלבנות שיניים שנמכרות בבתי מרקחת ובמקומות אחרים , הבדל בין הלבנות שיניים ביתיות שקונים בבתי מרקחת לעומת הלבנת השיניים במרפאה: אמנם התהליך של שניהם הוא אותו תהליך אך ריכוז החומר הוא שונה כלומר, ההלבנות מבתי המרקחת בסופו של דבר יתנו תוצאה אם תתמידו אך הזמן שבו החומר ישפיע וייתן את התוצאה הרצויה יהיה ארוך בעקבות ריכוז החומר.

האם תהליך ההלבנה מלווה בכאב?

לאחר הטיפול תיתכן רגישות יתר בשיניים, במיוחד לקור, תחושת צריכה בחניכיים במידה וזלג קצת מחומר ההלבנה אך אלו תופעות שחולפות בזמן קצר והן לא בלתי הפיכות.

מומלץ לפחות שבועיים לפני ההלבנה לצחצח את השיניים במשחה לשיניים רגישות מה שייצור שכבת הגנה שיכולה להפחית את רגישות באופן משמעותי והחוויה תהיה שונה לחלוטין.
מחקרים רבים במהלך השנים מוכיחים כי תהליך ההלבנה אינו פוגע בשן , דרך פעולתו היא אך ורק על החלק החיצוני של השן.

שילוב בין השיטות

ניתן לשלב בין השיטות, לבצע את ההלבנה במרפאה לקבלת תוצאה מידית ובנוסף את הסדים להלבנה ביתית כדי שנוכל לרענן את צבע השיניים מתי שמתחשק לנו .

חשוב לזכור

*השיניים שלנו סופחות צבע מה שגורם לרגרסיה של ההלבנה עם הזמן, לחלקנו מהר יותר ולחלקנו פחות, זה אינדיבידואלי. תבחרו את התהליך המתאים לכם- למשל אם ההלבנה לקראת אירוע עדיף לבצע את ההלבנה במרפאה ולקבל תוצאה מיידית .

הנחיות לאחר הלבנת שיניים

  1. עישון- יש להימנע מעישון במהלך ההלבנה ולאחריה
  2. להימנע ממשקאות חמים, אלכוהוליים וצבעי מאכל

למי לא מתאים הלבנת שיניים ?

מטופלים החורקים שיניים

  1. מטופלים עם מחלת חניכיים
  2. מטופלים עם שחזורים מרובים בחלל הפה, בעיקר בשיניים הקידמיות.
  3. מטופלים שאינם מקפידים על היגיינת הפה כגון צחצוח יומי.
  4. מטופלים עם ציופיות גבוהות של "חיוך הוליוודי"
  5. מטופלים בלעי כתמים מולדים / שיניים אפורות בעקבות פגיעת טטרציקלין/ בעיה גנטית / אנטומית שן לא תקני
שיטהמס' פגישותיתרונותזמן טיפולחסרונות
הלבנה ביתית

2 פגישות

 1.סדי הלבנה ביתיים  שניתן לתחזק את הלבנה בבית כשרוצים.

טיפול ראשון בבית 7-10 ימים עד לקבלת תוצאה

 

מהטיפול השני והלאה  3- 4ימים לקבלת תוצאה

  1. זמן הטיפול עד לקבלת תוצאה

 

2.מצריך התעסקות בבית והתמדה
הלבנה בכיסא בשיטת LED / ZOOM

2 פגישות

  1. תוצאה מידיית
2.לאמצריך התעסקות בבית
שעה בכיסא הרופא1.לא ניתן לרענן ולתחזק את צבע ההלבנה 
מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם