טיפולי שורש

טיפולי שורש

טיפול שורש נשמע מאיים אך הוא לא כזה נורא כמו שחושבים.  

מתי עושים טיפול שורש?

השן שלנו בנויה משכבות:

אמייל- השכבה הנראית לעין

דנטין- השכבה מתחת לאמייל המשתקפת דרכה

מוך- שם נמצאים העצבים האחראיים על התפתחות, הזנה והגנת רקמות השן.

במקרה של זיהום מוך השן או פגיעה בה כתוצאה מעששת שחדרה את האמייל והדנטין או טראומה , טיפול שורש הינו האפשרות היחידה לריפוי השן .

מהו טיפול שורש?

מומחה לטיפול שורש מפנה את חלל מוך השן מרקמות מזוהמות, מנקה ומחטא אותו באופן יסודי, מקנה לו צורה מסוימת וממלא בחומר מילוי – מבצע סתימת שורש.

טיפול השורש עשוי להסתיים בפגישה אחת אך לעיתים כאשר יש דלקת צריך  לשים תרופה בתוך התעלה ולהגיע לפגישות נוספות על מנת לעקוב אחר ריפוי הדלקת.

למה צריך לצפות לאחר טיפול שורש?
שן שעברה טיפול שורש חלשה ונוטה להישבר או להיסדק ביתר קלות ולכן ישנה המלצה להשלים את הטיפול על ידי ביצוע מבנה וכתר כדי להגן על השן, לשקם אותה ולהחזירה לתפקוד מלא.

בסוף הטיפול השן תחזור לתפקד כמו כל שן אחרת במערכת השיניים. במקרים מסוימים, כאשר קירות השן מספיק חזקים לארח טיפול השורש, ניתן לשחזר את השן עם סתימה ולוותר על ביצוע הכתר.

מי מבצע טיפול שורש?
כל רופאי שיניים מורשים לבצע טיפול שורש יחד עם כל שאר סוגי טיפולי השיניים אך העדיפות היא להפנות את המתרפא למומחה לטיפולי שורש.

ד"ר רונן הובר, המומחה לטיפולי שורש במרפאתנו, מצויד במכשור החדשני ביותר – מיקרוסקופ טיפולי, מכשור אולטרה סוני, צילום דיגיטלי ועוד כלי עזר לטיפול במקרים מורכבים.

למעבר למאמר מי הוא רופא שיניים מומחה??

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו