חיוך מושלם- אסתטיקה בשיניים

חיוך מושלם – זה  אסתטיקה בשיניים 

החיוך הוא חלק  מהרושם הראשוני ומהביטחון העצמי, חשוב לנו שהחיוך שלנו יראה מושלם ובריא.

כיום, רפואת השיניים יכולה להציע מגוון רחב של פתרונות אסתטיים שבעזרתם נוכל להרגיש נוח עם החיוך שלנו .

טיפולי שיננית- טיפול אצל השיננית נועד לשמור על בריאות החניכיים ולנקות כתמים בשיניים. לשיננית מכשור ייחודי להורדת כתמים שטחיים, לכן לפני כל טיפול אסתטי ההמלצה היא לעשות טיפול שיננית.

הלבנת שיניים– לשיניים כמו לצבע העור יש פיגמנט פנימי, על מנת להבהיר את צבע השן יש לפרק את הפיגמנט הפנימי בשן באמצעות חומרי הלבנה.

תוצאות הלבנת השיניים יהיו טובות יותר ככל שהשיניים בתחילתן יהיו כהות יותר, כלומר ככל שהשיניים שלנו בהירות יותר כך נראה פחות תוצאות אך למרות זאת, נושא זה הוא אינדיבידואלי ולכן מי שמרגיש שהוא צריך להבהיר את שיניו, לא משנה כמה בהירות הן יהיו, זו הרגשתו האישית והלבנת השיניים תשפר את הרגשתו מה עוד שטיפול זה לא פוגע בשיניים.

סתימות לבנות– חומר הקומפוזיט הינו חומר מרוכב שמגיע במגוון צבעים שאותם יכול הרופא להתאים לצבע השיניים של המטופל. סתימות לבנות לא ייראו לעין בעוד שסתימות אמלגם יתנו לשן צבע אפרפר עם השנים בנוסף למראם השחור בחלק הלעיסי.

בעזרת אותו חומר של סתימות לבנות ניתן אף לסגור מרווחים בין השיניים וגם לצפות את השן בחלק החזיתי שלה. לסתימות לבנות חסרון של דליפה בשוליים וספיחת צבע עם השנים לכן יוחלפו בתדירות גבוהה יותר מסתימות אמלגם השחורות.

אסתטיקה בשיניים
אסתטיקה בשיניים

אונליי / אינליי- מילואה– סתימות יצוקות או חרוטות  הינן סתימות שיכולות להיות מקומפוזיט או מחרסינה, כמובן שחרסינה תיתן תוצאה אסתטית טובה יותר. מילואה מבצעים כאשר השן הרוסה במידה כזו שיהיה קשה לשחזר אותה באמצעות סתימה ומצד שני נוכל להימנע מביצוע טיפול שורש, מבנה וכתר. זהו טיפול שמרני יותר, זול יותר ומאוד אסתטי לשן הרוסה.

ציפויי שיניים ציפויי שיניים עשויים מאקריל או מחרסינה ובאים לתת מענה אסתטי.

ציפוי חרסינה הוא חלק המכסה אך ורק את חזית השן ונותן תוצאה אסתטית מושלמת!

לביצוע נדרשת השחזה מינימלית של חומר שן רק בחזית השן. הציפוי נועד לשנות את צורת השן, צבעה, לסגור מרווחים וגם לתקן מנח של שן.

אסתטיקה בשיניים
אסתטיקה בשיניים

כתרי זירקוניה – כתר העשוי אך ורק מחרסינה ללא בסיס מתכתי. כתר הזירקוניה מחליף לרוב את הכתרים שנעשו עד היום עם בסיס מתכת . הזירקוניה מביאה לתוצאות אסתטיות טובות יותר אך יש לבחון כל מקרה לגופו, ישנם מקרים שהזירקוניה לא תהיה הפיתרון האידיאלי למשל שיניים שעברו טיפול שורש והן מאוד כהות ואף שחורות יהיה לפעמים קשה להסוות את צבען הכהה עם החרסינה. האפרוריות יכולה להשתקף דרך הכתר ובמקרה כזה נעדיף לבצע כתר עם בסיס מתכתי שמסווה יותר את צבע השן.

אסתטיקה בשיניים
אסתטיקה בשיניים

יישור שיניים בפלטות שקופות – כיום רופאת השיניים יודעת להציע פתרון יישור שיניים (מזערי) בעזרת פלטות שקופות.  כאשר יש לנו בעיה אסתטית בעקבות מנח לא ישר של שן או שן אחת שנדחקה פנימה מהשיניים שלידה, ניתן לעשות יישור שיניים עם סדרה של קשתיות שקופות שאותן יש להחליף כל שבוע על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

אסתטיקה בשיניים
אסתטיקה בשיניים

מאמר זה נכתב ע"י ד"ר קוזק מומחה בשיקום הפה מתמחה בתחום האסתטיקה מעל ל- 30 שנה.

מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם