השתלת חניכיים

מהי השתלת חניכיים?

השתלת חניכיים מתבצעת במקום בו החניכיים ברחו ממקומם הנקראת נסיגת חניכיים שגורמת לרוב לרגישות של שורש השן למוצרי מזון חמים או קרים ומלווה גם במראה ארוך ולא אסתטי של השיניים, לחניכיים ולכל חלל הפה.

השתלת החניכיים מתבצעת גם מסיבה אסתטית וגם מסיבה רפואית. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית,  ובמהלכו נלקחות חניכיים מאזור אחר בפה (בד"כ מהחך) ומעוברות למקום בו יש חוסר, ישנן גם אפשרויות נוספות ללקיחת חניכיים ממקור חיצוני ולא מהמתרפא עצמו.

מה גורם לבריחת החניכיים?

 חשיפת שורשים עקב נסיגת חניכיים הנגרמת מדלקת חניכיים או צחצוח שיניים  אגסיבי

פגמים אנטומים אחרים המפריעים בשמירת יציבות ותפקוד המשנן עקב דלקות או טראומה או סיבה אחרת.

תהליך בריחת החניכיים הוא תהליך איטי ולאורך זמן כך שהמטופל בדרך כלל לא ישים לב אליו במיידי .

לאחר השתלת החניכיים

בדrך כלל לאחר ניתוחים בחלל הפה מומלץ לאכול אוכל קר ורך, נוסף לזה המטופל יקבל הוראות טיפול במקום הניתוח הכוללים שטיפות, צחצוח נכון, העברת חוט דנטלי בצורה המתאימה וכו'. גם המקום הפצוע בחלל הפה ממנו לקחנו את חתיכת החניכיים הרצויה ייסגר בתוך 6-8 שבועות.

נפיחות היא תגובה רגילה לאחר ניתוחים בחלל הפה אך בדרך כלל לא צפויים כאבים יוצאי דופן בדרך כלל משכך כאבים יעשה את העבודה וירגיע את המקום.

תהליך ההחלמה אינו מהיר ויש להיות סובלניים עד לקבלת התוצאה הרצויה, לחניכיים לוקח זמן להחלים ולעצב את עצמם מחדש. אין השפעה על התפקוד היום יומי וניתן לחזור לשגרה במיידי.

הצלחת הטיפול

גם בטיפולים אלו תלויה מידת ההצלחה לאורך זמן במידה רבה בשמירת היגיינת הפה של המטופל לפני ולאחר הניתוח. אך ניתן להתחיל לטפל שוב במקום לאחר 8 שבועות שבהן החניכיים מתרפאות והופכות לשכבה אחידה בצורה הרצויה.

כישלון הטיפול

– נמק- ישנם מקרים בהם הרקמה שחיברנו עוברת נמק והתאים בה אינם חיים

– החלמה לא אחידה – במקרה כזה כנראה שיהיה צורך בהליך כירורגי נוסף אך קטן שבו מתבצעים התיקונים הרצויים ברקמה שהתקבלה.

– זיהום הפצע – במקרה כזה המטופל יתחיל בטיפול אנטי בקטריאלי

לחצו כאן על מנת לעבור ל –התייעצות עם רופא מומחה באופן פרטי על מנת לקבל חוות דעת שנייה

תוכן עניינים
מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם