השתלות שיניים

בנוף ההולך ומתפתח של טיפולי שיניים, השתלות שיניים הופיעו כפתרון פורץ דרך עבור אנשים המתמודדים עם האתגרים של אובדן שיניים. בתור רופא שיניים ותיק, זה מאיר עיניים ומספק לראות את ההשפעה החיובית של השתלים הללו על חייהם של אינספור מטופלים במהלך שני העשורים האחרונים ומשפרים את איכות החיים בצורה מרשימה.

כדי להבין את המשמעות של השתלות שיניים, יש להכיר תחילה בסיבות המגוונות לאובדן שיניים, החל מדלקת חניכיים חריפה ועד סדקים, טראומה או עששת. מעבר להיבט התפקודי, לאובדן שיניים יש לרוב השלכות עמוקות על אסתטיקה, הביטחון העצמי של האדם, ואפילו תורמות להפרעות אכילה.

במרפאה שלנו, בהובלת רופאים מומחים ע"י ד"ר קוזק, מתבצעות השתלות שיניים .

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים, עשויים מטיטניום, בעזרתם מבצעים טיפול שיגרתי ואינו מורכב לשיקום הפה. שתלים אלה מציעים לא רק חוזק אלא גם תמיכה רב-תכליתית לאפשרויות שיקום מגוונות. לדוגמה, הם יכולים למלא את החלל של שן חסרה בודדת או לשמש בסיס מייצב עבור תותבות בתוך חלל הפה.

ההבדל בין הסוגי השתלים הדנטליים הקיימים הוא בטכנולוגיית הייצור, מבנה השתל ופני שטח השתל- אלו הקריטריונים העיקריים הקובעים את יכולת השתל להיקלט בתוך עצם הלסת.

השתלות שיניים

תהליך הטיפול

הערכת מצב בריאותי – הטיפול בהשתלות שיניים מתחיל בהערכה מדוקדקת של מצבו הבריאותי הכללי והמקומי של המטופל. הערכה מקיפה זו חיונית בקביעת ההסתברות להצלחת הטיפול. גורמים כמו מחלות מערכתיות (למשל, סוכרת), השפעת התרופות, היסטוריה של טיפולי הקרנות, דלקות מקומיות בחלל הפה ואיכות עצם הלסת, כולם ממלאים תפקידים מרכזיים בעיצוב שיעור ההצלחה של השתלות שיניים.

צילום סיטי – יש לבצע צילום סיטי מקומי על מנת לבחון את מצב העצם, רוחבה ועובייה, והמרחק מהסינוס (בלסת עליונה) או מהעצב (בלסת התחתונה) .

השתלה – ההשתלה מתרחשת בסביבה סטרילית קפדנית. זה כרוך בקידוח מדויק של חור לתוך העצם, המספק עוגן מאובטח לשתל. לאחר מכן, חלה תקופת המתנה, המאפשרת לעצם להתחבר בצורה חלקה עם השתל. תהליך שילוב זה נמשך בדרך כלל 5-6 חודשים ללסת העליונה ו-3-4 חודשים ללסת התחתונה.

שיקום השתל – לאחר תקופת ההמתנה, סורקים את השתל ואת נתוניו מעבירים אל המעבדה המכינה על פי הנתונים מבנה וכתר חרסינה לשיקום של השתל . השיקום מאוד חשוב, יש לשים לב שהכתר יהיה מדיוק ולא יאפשר כניסה של אוכל מצידי השתל,  הדיוק בשלב  זה מבטיח לא רק הצלחה תפקודית אלא גם תוצאה אסתטית טבעית.

שתלים דנטליים

תחזוקה של שתלים דנטליים

תחזוקה של שתלים דנטליים היא אחריות משותפת בין רופא השיניים למטופל. ב

עוד ששיעור ההצלחה של השתלות שיניים עומד בצורה מרשימה בין 90%-95%, קיום הצלחה זו דורש מחויבות לשיטות היגיינת הפה, הקפדה על הנחיות הטיפול, פגישות קבועות אצל השיננית ובדיקות סדירות בהתאם להנחיות הרופא . דרך זו מבטיחה את אורך החיים של השתלים הדנטליים, והופכת אותם לפתרון אמין וארוך טווח עבור אנשים המתמודדים עם האתגרים של אובדן שיניים.

לסיכום, השתלות שיניים,  הובילו עידן חדש של טיפולי שיניים. הם מציעים לא רק פתרון לחוסר שיניים אלא חוויה שמשפרת משמעותית את איכות החיים עבור אלה המחפשים אלטרנטיבה אמינה, מתמשכת ואסתטית. ד"ר קוזק וצוות המומחים במרפאתנו מרגישים  שזו הזכות שלנו להיות חלק מהמסע הזה, ולראות ממקור ראשון את החיוכים והביטחון שהשתלת שיניים מביאה למטופלים המוערכים שלנו.

נושאים נוספים :

השתלת שיניים ממוחשבת

השתלת עצם- אוגמנטציה

על מנת לעבור למאמר הבא לחצו כאן –  חוות דעת שנייה רופא שיניים 

מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם